Antrenmana katılacak sporcuların spora uygun kıyafet ile gelmeleri ya da yanlarında getirmeleri gerekmektedir. Yanlarında altı temiz ya da hijyenik hale getirilmiş eskrime uygun spor ayakkabı getirmeleri gerekmektedir. Salona giriş yapan sporcular galoş giyerek soyunma odalarına geçer ve soyunma odalarında ayakkabı ve üstlerini değiştirirler. Eskrim yaptıkları ayakkabıyı salonda bırakmak isteyenler salon girişindeki ayakkabılığa bırakabilirler. Girişteki ayakkabılığa dışarıda giyilmiş ayakkabı bırakılamaz. Sporcular altlarına esneme hareketlerini yapmaya mani olmayacak eşofman, tayt ya da şort, üzerlerine ise tshirt giymek zorundalardır.  Lütfen uzun kollu ya da atlet formunda üst tercih etmeyiniz.

Sporcular yanlarında suluk getirmelidirler. Suluğunda suyu biten sporcular kafe bölümünde suluklarını doldurabilirler. Veliler de kafe bölümünde çay kahve vs. içebilirler ancak içtikleri bardakları yıkamaları gerekiyor. Kafe bölümünde su vs. kafe ihtiyaçları için bir kumbara mevcuttur, velilerin ya kafe için sarf malzemesi getirerek ya da kumbaraya para atarak destek vermesi bu durumun sürekliliğinin sağlanması için çok önemlidir.

Antrenmanlar belirtilen saatlerde başlar, sporcular antrenman saati başlangıcında hazır olmalılardır, bu durumun tek istisnası saat 17:30 antrenmanlarıdır. Hafta içi 17:30 antrenmanlarına okul durumu nedeniyle geç gelmek zorunda kalan çocuklar antrenmana kabul edilir. Hafta sonu ve hafta içi 19:00 antrenmanlarında zamanında hazır olmayan sporcu antrenmana alınmaz.

Velilerin antrenmana müdahale etmeleri kesinlikle yasaktır. Çocukların giyinmeleri için velilerin davet edilmesi dışında antrenman alanına inmek yasaktır. Velilerin, çocukları salondayken kafe bölümünde bulunmaları gerekmektedir. Antrenman sırasında salonda en az bir velinin bulunması zorunludur.

Kadıköy Eskrim Spor Kulübü ile tamamen ilişiğini kesen ya da ara veren sporcular malzemelerini salondan almak zorundadır. 15 gün içerisinde malzemeler alınmadığı taktirde bu malzemeler ile ilgili Kulübümüzün sorumluluğu kalmaz ve bu malzemeler güncel duruma göre kulüp kullanımına sunulabilir, ya da kulüp dışında değerlendirilebilir.

Sağlık komisyonumuz aksine bir karar verene kadar antrenmanlarımız cerrahi maske ile yapılmakta ve salona sadece covid izleme formunu bir gün önceden doldurmuş ve hiçbir belirtisi olmayan sporcular kabul edilmektedir. Aksi durumda sporcu antrenmana alınmadığından bu konuda özen gösterilmesi gerekmektedir. Velilerin de maske takmaları zorunludur. Ateşi 37,5 derecenin üzerinde ölçülen hiç kimse salona alınmaz.

Kadıköy Eskrim Spor Kulübü’nün salon içinde ve salon dışında sporcu ve velilere yönelik bir kart uygulaması mevcuttur. Sarı kart uyarı, kırmızı kart ceza, siyah kart ihraç anlamına gelmektedir.

Sarı kartlık durumlar; salonda uygulanan kurallara uymamak, diğer sporcuların haklarının ihlali, akran zorbalığı, küfürlü ve argo cümle kullanımı, herhangi bir nedenle yalan söylemek, salon ekipmanlarına zarar vermek. Salonda ya da turnuvada tezahürat.

Kırmızı kartlık durumlar; sarı kartlık durumların 2. kez tekrarı, eskrim ve sporun gerektirdiği centilmenliğin dışına çıkmak, silahın tehlikeli bir şekilde taşınması, turnuvada velilerin sahaya inmeleri ve öfke kontrol problemi ile ilgili ipuçları sergilemek.

Siyah kart ve sporcunun ihracını gerektiren durumlar; Turnuvalarda veli ya da sporcunun hakem ile tartışması, öfke kontrolü probleminin ortaya çıkması ve saldırganlaşma, taciz, hırsızlık gibi hukuki yaptırımlara konu olacak davranışlarda bulunulması, kırmızı kartlık durumların 3 kez tekrarı.